O nás – Spolehlivé, rychlé a čerstvé

Z mnoha koutů světa - ale přesto zcela blízko

Havelland Express věří na uvědomělost pro stravování. Při tom hraje centrální roli znalost původu potravin. Proto věnujeme velikou pozornost původu našich produktů a řídíme se zásadou: nejlepší kvalita, produkovaná co nejblíže. Toto platí pro speciality firmy Havelland Express, stejně jako pro speciality mezinárodní. Tímto způsobem můžeme zaručit absolutní transparentnost naší produkce a současně krátké a tím i rychlé logistické cesty. V tom nejlepším případě si naše výrobky sami produkujeme, jako to je u Havellandského jablečného prasátka z farmy Katerbow.

udržitelnost: Díky našemu principu >blízkosti< jsou naše přepravní cesty automaticky kratší a tím jsou i nižší naše energetické nároky na logistiku.
Udržitelnost prokazujeme v naší celé produkci a logistice, které jsou certifikovány ISO a EMAS certifikáty. Mimo to jsme se zavázali podporovat regionální chovy zvířat a zajistit, aby byly smysluplně chovány, poráženy i porcovány. Udržujeme si také výborné a lidské vztahy s našimi zaměstnanci, partnery a samozřejmě s našimi zákazníky.

partnerství: >blízkost< pro nás znamená také to, že udržujeme blízké kontakty s producenty našich výrobků. Vzájemné pochopení hodnot a také důvěra je základním kamenem nekomplikované spolupráce a naší spolehlivé kvality.


O podniku a jeho sortimentu

Všechno začíná v roce 1992 s ojetou dodávkou, chladicím boxem u jezera Schwielowsee a spoustou nadšení pro dobrou chuť. Dnes zásobuje Havelland Express luxusní gastronomické a hotelové provozy v Německu, Polsku a České Republice sortimentem, sestávajícím z více než 3000 artiklů. Našim cílem přitom je, stále nacházet něco speciálního. Závazná pro nás je absolutní čerstvost a jedinečný původ.

 

Počínaje humrem z Bretaně, přes čínské houby shitake nebo zapomenuté druhy zeleniny: Havelland Express splní každé Vaše přání. Kromě vysoce kvalitních potravin z celého světa zahrnuje náš sortiment rozmanité produkty z berlínského okolí. Rozsah naší nabídky regionálních produktů je jedinečný. Společně s vybranými výrobci vyvíjíme ve vlastní výrobně speciality pro největší kulinářské nároky: Od havellandského jablečného prasátka, přes beelitzského králíka, linumské telecí, až po braniborskou kachnu.
 

Pro Havelland Express jsou potraviny v původním slova smyslu prostředky k životu. Ručíme za tyto produkty, jejichž jedinečný původ se odráží v jejich nefalšované chuti. Předpokladem je respekt k člověku, zvířeti a životnímu prostředí. Z toho důvodu udržujeme kontakt s výrobci, kteří se dlouhodobě zabývají zemědělstvím, chovají zvířata, jak si to příslušný druh vyžaduje, a vyhýbají se nadbytečným přídavným látkám. Naše síť se rozvíjela po 20 let ve spolupráci založené na důvěře. Tato důvěra zajišťuje transparentnost: Víme naprosto přesně, odkud naše potraviny pocházejí a jak se vyrábějí.
 
Aby se zboží dostalo do cíle rychle a bez úhony, provozuje Havelland Express v Berlíně jedno z nejmodernějších logistických center v Evropě s vlastním GPS vozovým parkem. Inovativní technika a ideální podmínky skladování zaručují kvalitu od dodání až po expedici. Tím nabízíme kompletní dodavatelský řetězec pro čerstvé potraviny z jednoho zdroje.

Základ pro důvěru:

Spolehlivost a kompetentnost

Základem každé spolupráce založené na důvěře, je spolehlivost a kompetentnost. Vysoce motivovaný tým firmy Havelland Express pochází z luxusního hotelnictví a gastronomie a díky tomu zná speciální nároky těchto oblastí. Naše zákazníky podporujeme v osobním kontaktu servisem, pružností a zkušenostmi. Jsme vždy po ruce. Jak s našimi nákupčími, tak s našimi dodavateli – regionálně, celostátně a mezinárodně. Naše telefonní centrála v Berlíně je obsazena 24 hodin denně. Havelland Express tak obratem umožňuje i zdánlivě nemožné.

Naše absolutně čerstvé potraviny již dávno nejsou žádným tajným tipem: Od roku 1992 se těšíme neustálému růstu a velké oblibě našich již více než 1000 zákazníků. K našim kmenovým zákazníkům se řadí šéfkuchaři prvotřídních hotelů a restaurací, a rovněž velvyslanectví, cateringové společnosti a velcí průmysloví zákazníci. V Berlíně dodáváme do téměř všech 5-ti hvězdičkových hotelů a do velké části exkluzivních restaurací hlavního města.
 

Náš kompletní sortiment zahrnuje celou plejádu dobrých chutí: Vedle ryb, korýšů a měkkýšů, drůbeže a masa, zahrnuje naše nabídka ovoce, zeleninu, bylinky, sýry a koloniál. Havelland Express nabízí potraviny ze 180 zemí, které osloví všechny smysly a splňují i ty nejvyšší kulinářské nároky. Pro nás je totiž kvalita jídla také výrazem úcty k hodnotám, které sami sobě dáváme.