LOGISTIKA

Inovativní logistická řešení pro potraviny

Logistika potravin je citlivé téma. Havelland Express má v této oblasti více než 20 let zkušeností a ovládá všechna úskalí. Naše logistické centrum s vlastním GPS vozovým parkem a skladovací kapacitou pro 500 tun je jedním z nejmodernějších v Evropě. Denně sem přivážíme letadly, loděmi a kamiony čerstvé zboží z regionu i celého světa. Na celkem 10 000 čtverečních metrech spojuje toto středisko centrální dosažitelnost s logistickým napojením na velké letiště Berlin-Brandenburg International. Budoucnost vzdušné přepravy je totiž v Schönefeldu.

 

Od dodání přes vychystání až po expedici: Havelland Express zaručuje transparentnost celého řetězce dodavatelů čerstvých potravin. Naším inovativním programem zajišťujeme bezdokladové vychystávání zboží – novinku v logistice čerstvého zboží v Německu. Nejmodernější vybavení umožňuje přístup k veškerému zboží včetně perfektního zpětného sledování. Časově a energeticky úspornou přepravu bez přerušení chladicího řetězce zajišťujeme našimi 15-ti nakládacími a vykládacími stanicemi pro kamiony s řízenou teplotou. Tento přímý tok zboží zaručuje našim zákazníkům vždy absolutně čerstvé produkty.


 
Logistické centrum splňuje nejnovější normy pro životní prostředí a techniku skladování. Recyklačním systémem využíváme teplo, které vzniká při chlazení potravin, k přípravě teplé vody. Různé teplotní zóny podle příslušného typu produktů zaručují ideální podmínky. Zvláštní pozornost je věnována hygienickým zařízením podle norem IFS pro všechny skupiny produktů. Havelland Express je samozřejmě rovněž certifikován podle IFS Wholesale Version2 Plus a BIO. Navíc je náš systém řízení kvality a životního prostředí certifikován podle EMASIII.
 
V neposlední řadě je třeba říci, že logistické centrum čerstvého zboží je pro nás víc než jen logistika. Vidíme v něm také fórum pro odborníky a hosty, které sem zveme na výměnu nápadů a zkušeností z oblasti potravin. V integrované předváděcí kuchyni prezentujeme návštěvníkům novinky v našich produktech a provádíme školení. Výrobci mohou u firmy Havelland Express své výrobky názorně a odborně předvést.