Havelland Express

Obchodní nápad

Se sjednocením Německa má najednou Berlín opět okolí. Braniborsko je tradičně zeleninovou zahradou a okolím Berlína. Horst Bernd Paech a Michael Kunzmann, zakladatelé firmy Havelland Express, dostávají nápad, znovu oživit zásobovací struktury metropole regionálními specialitami. Velmi odvážné, když přeci bylo plánované hospodářství po desetiletí pravým opakem výroby vysoce kvalitních potravin.

Kvalita bez hranic

Naše vztahy s hotelnictvím a gastronomií otevírají nové možnosti – a trhy. Již od roku 2004 zásobuje Havelland Express z Berlína luxusní hotely a restaurace v Praze, Mariánských Lázních a Karlových Varech. Kladná odezva nás povzbuzuje k tomu, abychom se s naším obchodním modelem pustili i do Polska. Brzy začínáme dodávat z Berlína do Varšavy, Poznaně a Gdaňska.

Vsadit na rozjezd

Od začátku hledáme jen něco speciálního. A jak je známo, to nejlepší míváme přímo pod nosem. Jako králíky z oblasti Beelitz, které máme od roku 1992 nepřetržitě v nabídce. K prvním produktům patří mimo jiné candát z jezera Müritz a ovoce z oblasti Werder. Havelland Express se rozrůstá rychle, protože poptávka po absolutně čerstvých potravinách je velká. Tak naše nabídka nabývá stále na rozmanitosti.

 

Zdařilý krok kupředu

V roce 1996 vstupuje Havelland Express do země, jejíž kuchyně patří k nejlepším na světě: do Francie. Tento krok je milníkem našeho rozvoje. Od té doby jsou naši pracovníci neustále přítomni jako nákupčí v pařížských tržnicích. Důležitým bodem pro čerstvé produkty z celého světa je také frankfurtské letiště. Zde pracovníci firmy Havelland Express osobně přebírají speciality ze zámoří a obratem je předávají dále.

Pokračování slibu transparentního původu

Aby byla vylepšena kvalita a udržitelnost berlínských regionálních produktů, rozhodla se firma Havelland Express v roce 2015, že společně s firmou Koch & Kunzmann Lebensmittel GmbH vybuduje farmu k chovu jablečných prasat. Tato farma v oblasti Katerbow – v blízkosti Neuruppin – je domovem „Havellandského jablečného prasátka“. Zde vyrůstají bez jakéhokoliv stresu naše šťastná zvířata – s množstvím prostoru a daleko od velkochovů.

Dobrá chuť

Havelland Express neumí číst z hvězd. Nemůžeme proto říct, co přinese budoucnost. Ale jedno je jisté: Smysl pro dobrou chuť je nadčasový. Od našeho založení je ústředním bodem všech našich aktivit. A zcela jistě tomu tak bude i zítra. Navíc zůstává naším nejdůležitějším cílem, abychom byli pro naše zákazníky kompetentním partnerem s osobním nasazením.