Naše zásada čerstvosti

Čerstvosti s původem

Potraviny jsou důležitou součástí naší kultury. Každá země, každý region má své vlastní recepty, pokrmy a tradice pro všední den i pro slavnosti a svátky. Dobré potraviny jsou vrcholným kulinářským požitkem a v pravém slova smyslu prostředkem k životu.

Carlo Petrini, zakladatel hnutí Slow Food, pocházejícího původně z Itálie, definoval měřítko vysoce kvalitních potravin jako „buono, pulito e giusto“ – dobré, čisté a vhodné. „Všechno, co jím, se stává mou součástí, a chtěl bych si zásadně vybírat, co se stane součástí mé osoby“. S těmito zásadami se Havelland Express ztotožňuje.

 

Z toho důvodu je náš zájem zaměřen na zvláštní kvalitu produktů v kombinaci s kompetentním a osobním servisem pro naše zákazníky. Počínaje transparentním původem, přes svědomitě vedený chov v našich partnerských podnicích, až po pečlivé zacházení našich pracovníků:Garantujeme, že každý produkt se dostane do Vaší kuchyně vždy v bezvadném stavu a absolutně čerstvý. Ať již je vyroben v Braniborsku nebo v Austrálii, ať již je transportován lodí, letadlem, nebo kamionem: Každý jednotlivý produkt u nás projde rukama spousty lidí, které spojuje jedna vášeň: Výroba dobrých produktů s charakterem.

V roce 1992 jsem se svým nevlastním otcem založil Havelland Express, jehož náplní bylo znovu i kulinárně sjednotit Berlín a jeho okolí. Braniborsko je tradičně považováno za aglomeraci a zahradu Berlína. Tyto struktury – přerušené rozdělením Německa – jsme chtěli nově oživit naším nadšením pro vysoce kvalitní produkty z tohoto regionu.

Mnoho našich regionálních produktů, jako je beelitzský králík, braniborská kachna nebo havellandské jablečné prastáko, se staly již našimi tradičními značkami. Naším úkolem je a zůstane podpora regionu a v něm podle principu trvalé udržitelnosti vyráběných produktů, stejně jako přiblížení výrobců a producentů našim zákazníkům. Kromě této hlavní regionální náplně nabízí Havelland Express i vysoce kvalitní potraviny z celého světa: Náš sortiment dnes zahrnuje vybrané produkty ze 180 zemí.

Klademe si za úkol, dodávat Vám denně ty nejlepší a nejčerstvější produkty, aniž bychom přitom zanedbávali zodpovědný přístup k přírodě, zvířatům a zdrojům.


Přeji Vám trvale udržitelný požitek.

Michael Kunzmann,
jednatel

Naše zásada čerstvosti

Čerstvě vylovené ústřice, šťavnaté jehněčí z pastvin, křupavý chléb s kořením: Prvotřídní suroviny jsou předpokladem náročné kultury stravování. Potraviny od firmy Havelland Express zaručují intenzivní chuťové zážitky díky tomu, že jsou absolutně čerstvé. Za to ručíme naším slibem čerstvosti.

 

Havelland Express nabízí inovativní řešení, která perfektně zachovávají čerstvost, živiny a aroma potravin. Náš sklad čerstvých a mražených potravin se rozkládá na ploše 2000 čtverečních metrů. Sem denně přichází čerstvé zboží z celého světa. Ať již z regionu nebo ze zámoří: speciální produkty vyžadují speciální péči. Teplota u nás je proto v 15-ti různých chladicích zónách podle typu produktu různá. Sýry tak dozrávají za ideálních podmínek, exotické ovoce a choulostivé byliny se skladují za optimálních teplot.

Od rybích a masových specialit až po ovoce a zeleninu: Náš kompletní sortiment se řídí speciálními požadavky luxusní gastronomie. Disponibilita je pro nás přitom stejně samozřejmá, jako dobrý poměr ceny a výkonu a vynikající služby. Nejmodernější přepravní a chladicí logistika zaručuje, že každý jeden z našich 3000 artiklů ze 180 zemí se dostane do cíle vždy v nejlepší kvalitě. Havelland Express dodává chutě z celého světa po celé Evropě. V Německu garantujeme dodávku během maximálně 24 hodin.

Naše zásada čerstvosti: Krátké trasy pro absolutní čerstvost.